ekologiczne kotły C.O.

BatGaz-C

piecokuchnia1 

 5 lat gwarancji - Batgaz blacha 6,8 mm - Batgaz   


 

Dwufunkcyjny kocioł kuchenny

 • Zakres mocy: 12kW-17kW
 • Materiał wymiennika: atestowana stal kotłowa o  grubości 6-8mm
 • Sprawność: ~ 80%
 • Przyłącze kominowe: Czopuch prosty (wyposażenie standardowe), łamany pod kątem: 45°, 90° w lewo lub prawo, lub redukcja na okrągły
 • Wersje kotła: Wyczystka z prawej strony (drzwiczki otwierane na lewo) lub z lewej strony (drzwiczki otwierane na prawo)
 • Wyposażenie standardowe: szuflada popielnicowa, komplet narzędzi do obsługi kotła
 • Wyposażenie dodatkowe: miarkownik ciągu
 • Paliwa: węgiel kamienny, drewno, węgiel brunatny, odpady z drewna tj. zrzynki, trociny, zrąbki.

mieszanka wegla i mialu

Opis

Korpus wodny kotła stanowi prostopadłościan o podwójnych ścianach,  podzielony  przegrodami wodnymi i jest nierozbieralny. Komora spalania i powierzchnie grzewcze po stronie spalin są wykonane z blachy kotłowej. Drzwiczki służące do zasypywania paliwa do komory paleniskowej oraz do czyszczenia powierzchni ogrzewalnych są umieszczone w górnej frontowej części kotła. Wykonane są z blachy stalowej i wyposażone w ekran ogniowy zabezpieczający drzwiczki przed nadmiernym nagrzaniem. Drzwiczki są uszczelnione sznurem ogniotrwałym (bezazbestowym) i zaopatrzone w dźwignie zaciskowe ze specjalnymi  uchwytami chroniącymi użytkownika przed poparzeniem.


Otwory wyczystne wykonane są w płaszczu wodnym kotła i służą do czyszczenia kanałów konwekcyjnych kotła. Jeden otwór  wyczystnych  jest wykonany na stropie kotła w tylnej jego części a drugi w dolnej części bocznej kotła z prawej lub lewej strony (wg życzenia klienta). Pokrywy do zamykania otworów wyczystnych  są wykonane z blachy stalowej i posiadają ekran ogniowy zabezpieczający pokrywę przed nadmiernym nagrzaniem pokrywy. Pokrywy są uszczelnione sznurem ogniotrwałym (bezazbestowym) i dodatkowo pokrywa górna jest dokręcana śrubą z nakrętką skrzydełkową. Na górze kotła znajduje się płyta żeliwna w opcji z dwiema fajerkami, jedną lub bez fajerek.

Zalety Kotła

 • Prosta obsługa, która sprowadza się jedynie do uzupełniania paliwa oraz okresowego czyszczenia kotła
 • Przystosowany do zamontowania mechanicznego lub elektronicznego miarkownika ciągu, utrzymującego żądaną temperaturę wody w instalacji C.O.
 • Proces eksploatacji nie wymaga użycia energii elektrycznej – kotły pracują z wykorzystaniem naturalnego ciągu powietrza
 • Poprzez zostawanie technologii gięcia oraz ciecia plazmą liczba spawów ograniczona jest do minimum
 • Zastosowanie sprawdzonych  rozwiązań konstrukcyjnych
 • Proste i komfortowe czyszczenie
 • Możliwość dostosowania konstrukcji kotła do indywidualnych potrzeb klienta
 • Możliwość podłączenia zbiornika c.w.u

Przeznaczenie

Kocioł jest przeznaczony do montażu w pomieszczeniach mieszkalnych. Może być wykorzystywany jako kocioł centralnego ogrzewania lub tylko jako kuchnia w okresie letnim.

Kocioł posiada dwa tryby pracy:

 • Tryb Lato:
  Proces spalania realizowany jest na ruszczcie górnym (żeliwnym). Ogrzewana jest  jednie płyta grzewcza.
 • Tryb Zima:
  Proces spalania realizowany jest na ruszczcie dolnym. Ogrzewana jest płyta grzewcza oraz woda znajdująca się w instalacji centralnego ogrzewania. Spaliny przechodzą przez kanały konwekcyjne przez co zwiększona jest powierzchnia grzewcza kotła.

piecokuchnia lato

piecokuchnia zima

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        TRYB LATO                                                                                                                    TRYB ZIMA

Wymiary

piecokuchnia wymiary

 

BATgaz-K 12 17
Moc znamionowa kW 12 17
Wymiar A mm 720 770
Wymiar B mm 825 825
Wymiar C mm 380 380
Wymiar D mm 430 430
Wymiar E mm 120 120
Wymiar F mm 140 140
Wymiar G mm 670 670

 

Zamość, Lublin, Chełm, Rzeszów, Jarosław, Łaszczów, Tyszowce, Hrubieszów, Rogóźno, Krasnystaw, Kraśnik, Lubaczów, Cieszanów, Leżajsk, Biłgoraj, Lubelskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie, piecokuchnia, piecokuchnie, tomaszowskie, ciecie plazmą, toczenie, frezowanie, spawanie, transport międzynarodowy, kotły, piece, piece co, piece centralnego ogrzewania, kotły centralnego ogrzewania, kotły, producent pieców cp, producent kotłów co, kocioł centralnego ogrzewania, piec centralnego ogrzewania, piec grzewczy, kocioł grzewczy, piece tomaszów lubelski, kocioł centralnego ogrzewania, producenci pieców centralnego ogrzewania, batgaz, bat-gaz, adam bednarz, kotły co z podajnikiem, piece co z nadmuchem, kotły kuchenne, piece kuchenne, zakład ślusarki, akcesoria do kotłów, akcesoria do pieców, ogrzewanie domów, usługi ślusarskie, kotły z nadmuchem, wkłady kuchenne, piecokuchnie, kotły z podajnikiem,