kotły do programu
czyste powietrze

Kocioł wodny Bat-gaz BIO z automatycznym podawaniem paliwa przystosowany jest do  spalania biomasy w postaci peletu. Komora została podzielona na trzy segmenty: część popielnikową, paleniskowa i konwekcyjną. W komorze paleniskowej znajduje się palnik pelletowy, nad którym umieszczone są panele ceramiczne.  W części konwekcyjnej znajdują się pionowe kanały. Zewnętrzną część korpusu zaizolowano cieplnie wełną mineralną i pokryto blachą powlekaną. System podawania składa się z zasobnika paliwa  usytuowanego obok kotła oraz podajnika . Z zasobnika paliwo do palnika transportowane jest przez podajnik sprężynowy skąd elastyczną rurą zsypową  przez klapę zwrotną podawane jest wewnętrznym podajnikiem do paleniska palnika. Powietrze do spalania dostarcza zintegrowany z palnikiem wentylator nadmuchowy.

 

Palnik wyposażony jest w automatyczną zapalarkę. . Objętość dostarczanego powietrza kontrolowana jest regulatorem mikroprocesorowym  który wykorzystywany jest do sterowania pracą kotła. Otwory wyczystne wykonane są w płaszczu wodnym kotła i służą do czyszczenia kanałów konwekcyjnych kotła. Jeden otwór wyczystnych jest wykonany na stropie kotła w tylnej jego części a drugi w dolnej części bocznej kotła z prawej lub lewej strony (wg życzenia klienta). Drzwiczki i pokrywa górna wykonane są wykonana jest z blachy stalowej i posiadają ekran ogniowy (wermikulitowy) zabezpieczający przed nadmiernym nagrzaniem. Drzwiczki i pokrywa są uszczelnione sznurem ogniotrwałym (bezazbestowym), dodatkowo pokrywa jest dokręcana śrubą z nakrętką skrzydełkową. Czopuch o wymiatach 200x200mm zlokalizowany jest z tyłu kotła.Króciec zasilania/powrotu wody kotłowej G 2", króciec spustu wody G 1/2", termometr oraz regulator ciągu.

Zamość, Lublin, Chełm, Rzeszów, Jarosław, Łaszczów, Tyszowce, Hrubieszów, Rogóźno, Krasnystaw, Kraśnik, Lubaczów, Cieszanów, Leżajsk, Biłgoraj, Lubelskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie, piecokuchnia, piecokuchnie, tomaszowskie, ciecie plazmą, toczenie, frezowanie, spawanie, transport międzynarodowy, kotły, piece, piece co, piece centralnego ogrzewania, kotły centralnego ogrzewania, kotły, producent pieców cp, producent kotłów co, kocioł centralnego ogrzewania, piec centralnego ogrzewania, piec grzewczy, kocioł grzewczy, piece tomaszów lubelski, kocioł centralnego ogrzewania, producenci pieców centralnego ogrzewania, batgaz, bat-gaz, adam bednarz, kotły co z podajnikiem, piece co z nadmuchem, kotły kuchenne, piece kuchenne, zakład ślusarki, akcesoria do kotłów, akcesoria do pieców, ogrzewanie domów, usługi ślusarskie, kotły z nadmuchem, wkłady kuchenne, piecokuchnie, kotły z podajnikiem,