Kocioł 5 klasy

Kocioł na pellet o podwyższonym standardzie – BAT-GAZ DREW PELLET

Rodzaj kotła:  kocioł na pellet z automatycznym podawaniem paliwa.

 • Ciepła woda
 • Grzanie

Kotły spełniają wymogi podwyższonego standardu programu Czyste Powietrze Zdrowy Wybór. Dzięki temu możesz otrzymać najwyższy poziom dofinansowania.

Klasa efektywności energetycznej A+
Emisja pyłów poniżej 20 mg/m3

Kocioł BAT-GAZ DREW pellet jest dostępny w 6 wariantach mocy.

Dopasujemy moc kotła idealnie do Twoich potrzeb.

Lista ZUM Id. urządzeń:

 • 8kW – KZ-401886
 • 10 kW– KZ-001888
 • 15kW – KZ-801889
 • 20kW – KZ-601890
 • 25kW – KZ-401891
 • 30kW – KZ-201892

Rodzaj paliwa

Pellet drzewny

Nie wiesz jaki piec wybrać?

Zadzwoń do nas – bezpłatnie doradzimy optymalne rozwiązanie dla Twojego domu.

Podstawowe informacje o kotle BAT-GAZ DREW pellet

Rodzaj kotłakocioł z automatycznym podawaniem paliwa
Rodzaj spalaniapodawanie paliwa za pomocą palnika peletowego
Moc8kW, 10kW, 15kW, 20kW, 25kW 30kW
Paliwopellet drzewny
Klasa5 najwyższa, wg PN-EN 303-5:2021-09
Klasa efektywności
energetycznej
A+
Materiał wymiennikastal kotłowa gr. 6 mm
Przyłącze kominowewylot spalin znajduje na górze i z tyłu kotła (zmiennie). Wyjście okrągłe przystosowane do systemów kominowych lub kwadratowe z czopuchem prostym lub łamany pod kątem: 45° lub 90° w lewo lub prawo.
Wersje kotławyczystka z prawej strony (drzwiczki otwierane na lewo) lub z lewej strony (drzwiczki otwierane na prawo)
Wyposażeniepalnik ceramiczny,  komplet narzędzi do obsługi kotła, szuflada popielnicowa, zawirowywacze spalin, dotykowy sterownik marki TECH ST 976, wentylator, palnik ze stali nierdzewnej marki Venma

Zalety kotła BAT-GAZ DREW pellet

 • Ekologiczny – pellet to paliwo odnawialne, produkowany z odpadów drzewnych.
 • Piece maja możliwość montażu czopucha z tyłu i do góry..
 • Bezpieczny – kotły na pellet są bezpieczne w użytkowaniu i nie stwarzają zagrożenia pożarowego.
 • Niskie emisje – spalanie pelletu jest bardziej czyste niż spalanie innych paliw, co przekłada się na niskie emisje zanieczyszczeń co potwierdzja certyfikat ecodesign-ekoprojekt 5 klasa i A+
 • Automatyczne – kocioł na pellet posiada system automatycznego rozpalania oraz samoczynnego czyszczenia, co zmniejsza potrzebę obsługi.
 • Wysoka wydajność – kotły na pellet są bardziej wydajne niż tradycyjne kotły, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania.
 • Kocioł wpisany się na liste ZUM (lista zielonych urządzeń i materiałów).
 • Łatwa konserwacja – piece na pellet wymagają niewielkiej ilości konserwacji i są łatwe w obsłudze.
 • Piec z podajnikiem z przodu

Masz pytania?

Zadzwoń do nas – bezpłatnie doradzimy optymalne rozwiązanie dla Twojego domu.

Palnik kotła BAT-GAZ DREW pellet VENMA COMFORT

Palniki serii Comfort to najnowocześniejsze oraz najbardziej zaawansowane nasze urządzenie do spalania biomasy. Palniki te posiadają mechanizm, który oczyszcza palnik z żużlu i popiołu powstałego na skutek spalania paliwa. Rozpalanie, palenie, wygaszanie oraz czyszczenie w palniku odbywa się automatycznie, czyli palnik jest urządzeniem bezobsługowym.

Rozpalanie polega na zasypie dawki wstępnej oraz wznieceniu ognia poprzez rozgrzanie paliwa do temperatury zapłonu za pomocą zapalarki umieszczonej w palniku. Palenie i wygaszanie sterowane jest ze sterownika.

Czyszczenie polega na zrzucaniu pozostałości po spalaniu paliwa. Czyszczenie odbywa się cyklicznie, więc ułatwia to dopalenie paliwa w 100% co przekłada się na ekonomię oraz ekologię spalania. Czyszczenie palnika wydłuża również żywotność komory paleniskowej palnika.

Sterowanie palnikiem odbywa się poprzez sterownik dołączony do zestawu, płynna regulacja paliwo- tlen pozwala dostosować moc urządzenia do zapotrzebowania. Do sterownika można podłączyć do 4 pomp i 3 zaworów mieszających. Obsługuje do 6 czujników temperatury (m.in. CO, CWU, zaworu, powrotu, czujniki bufora).

Palnik wyposażony jest w liczne zabezpieczenia przeciwpożarowe, które w razie awarii lub przegrzania odetną dopływ paliwa co przełoży się na zapobiegnięcie rozprzestrzenianiu się ognia i powstaniu pożaru.

Dane techniczne kotła BAT-GAZ DREW pellet

Otwórz wymiary w nowym oknie

Opis szczegółowy kotła BAT-GAZ DREW pellet

Piec BAT-GAZ DREW pellet z automatycznym podawaniem paliwa przystosowany jest do  spalania biomasy w postaci pelletu. Kocioł został podzielona na trzy segmenty: część popielnikową, paleniskowa z ceramiczna dyszą i konwekcyjną z płomieniówkami poziomymi i pionowymi. Z przodu kotła w dolnych drzwiczkach znajduje się palnik pelletowy marki Venma. Zewnętrzną część korpusu zaizolowano cieplnie wełną mineralną i farbą proszkową o właściwościach antykorozyjnych. System podawania składa się z zasobnika pelletu  usytuowanego z dowolnej strony pieca co świetnie się sprawdzi w małych kotłowniach. Z zasobnika pellet dostarczany jest przez podajnik sprężynowy skąd elastyczną rurą spiro  przez klapę p.poż podawane jest wewnętrznym podajnikiem do nierdzewnego paleniska palnika. Powietrze do spalania dostarcza zintegrowany z palnikiem wentylator nadmuchowy.

 Palnik wyposażony jest w automatyczną zapalarkę ceramiczną . Ilość dostarczanego powietrza kontrolowana jest regulatorem mikroprocesorowym  który wykorzystywany jest do sterowania pracą kotła. Otwory wyczystne wykonane są w płaszczu wodnym kotła i służą do czyszczenia kanałów konwekcyjnych kotła. Otwór wyczystnych jest z przodu kotła a drugi w części bocznej kotła z prawej i lewej strony . Drzwiczki wykonane są z blachy stalowej i posiadają ekran ogniowy (wermikulitowy) oraz uszczelnienie sznurem, ogniotrwałym (bezazbestowym).

Wyjście czopucha znajduje się na górze i z tyłu kotła-zamiennie.

Szukasz idealnego kotła?
Właśnie taki znalazłeś!

Zapewniamy transport i montaż wszystkich naszych kotłów!

Filmy instruktażowe – regulacja palnika pelletowego Venma

Jesteśmy dla Ciebie!

Od poniedziałku do piątku
od 7.00 do 17.00

BAT-GAZ Adam Bednarz
22-600 Tomaszów Lubelski
ul. Józefowska 53

Kontakt:

tel./fax (84) 665 80 64

e-mail: bat-gaz@o2.pl