O NAS

Z biegiem lat firma Bat-Gaz, wywodząca się z niewielkiego zakładu rzemieślniczego przerodziła się w jednego z czołowych producentów branży kotlarskiej w tej części Polski. Historia firmy sięga roku 1950, w którym to Antoni Bednarz otwiera swój zakład we wsi Podhorce k. Tomaszowa Lubelskiego. Początkowo zakład występował pod nazwą: Zakład Kowalsko-Ślusarski Antoni Bednarz”, a następnie: „Zakład Kowalsko-Ślusarski i Instalatorstwa c.o. Antoni Bednarz”

Zakład wykonywał naprawy maszyn i narzędzi rolniczych oraz świadczył usługi kowalsko-ślusarskie dla ludności, a następnie również instalacje centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjne. Zakład wykonywał naprawy maszyn i narzędzi rolniczych oraz świadczył usługi kowalsko-ślusarskie dla ludności, a następnie również instalacje centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjne.

Rok 1985

W roku 1985. zakład został przeniesiony do Tomaszowa Lubelskiego, gdzie wybudowane zostały hale przystosowane do produkcji kotłów C.O.

Od tego czasu kotły zaczęły być nazywane jako „kotły tomaszowskie”

Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku zakład w roku 1988 wdrożył do produkcji kotły gazowe, niskotemperaturowe na gaz ziemny, przeznaczone dla budownictwa jednorodzinnego. Kotły te były wytwarzane w całości w zakładzie wraz z atestowaną automatyką zabezpieczająco-regulacyjną. Z chwilą rozpoczęcia produkcji kotłów gazowych c.o. zakład zmienił nazwę na:

Zakład Kotlarsko-Ślusarski „BAT-GAZ” Antoni Bednarz

W roku 1994. Antoni Bednarz przekazał zakład synowi Adamowi Bednarzowi. Od 01.01.1994 roku do chwili obecnej zakład funkcjonuje pod nazwą:

Przedsiębiorstwo Kotlarsko-Ślusarskie „BAT-GAZ” Adam Bednarz Rogóźno, ul. Józefowska 53, 22-600 Tomaszów Lubelski

Rok 2003

Nowe tysiąclecie zapoczątkowało szereg rozwojowych technologicznie zmian. W roku 2003 zakład rozpoczął produkcję nowocześniejszych pieców co – na paliwa stałe, z nadmuchem mechanicznym, podajnikiem na groszek oraz pellet. Wieloletnie doświadczenie przyczyniło się na efektywny rozwój i kształt firmy, wpływając bezpośrednio na coraz lepszą jakość oferowanych produktów. Dzięki wsparciu dotacji z programów Unii Europejskiej, park maszynowy został wzbogacony o nowoczesne obrabiarki sterowane numerycznie, natomiast do etapu projektowania wdrożono nowoczesną i innowacyjną technologię CAD.

Rok 2018

Nasze starania zostały docenione przez Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Kapituła konkursu wyróżniła nas za nowoczesne podejście do coraz wyższych norm ekologicznych, oraz innowacyjność produkcji przyznając przyznaj nam prestiżowy tytuł „Lider Innowacyjności”

Rok 2021

W odpowiedzi na ewolucję branży kotlarskiej w zakresie ekologii firma Bat-Gaz rozpoczęła produkcję kotłów spełniających rygorystyczne wymagania 5 klasy wg normy PN-EN 303-5:2012 oraz dyrektywy ekoprojektu – ecodesign.

W ramach powyższego projektu skonstruowaliśmy trzy typoszeregi kotłów:

  • Bat-gaz PRO z ręcznym zasypem na węgiel o mocy 8kW, 10kW, 12kW, 15kW, 20kW, 24kW, 30kW, 40kW, 60kW
  • Bat-gaz EKO automatyczne kotły z podajnikiem na ekogroszek 10kW, 15kW, 20kW, 25kW, 30kW, 40kW
  • Bat-gaz BIO automatyczne kotły na biomasę typu pellet o mocy 10kW, 15kW, 20kW, 25kW, 30kW, 40kW (kotły do dofinasowania z programu czyste powietrze)

Rok 2023

Nasz asortyment powiększył się o dwa nowe typoszeregi kotłów spełniające wymogi programu czyste powietrze:

  • BAT-GAZ DREW kotły zgazowujące drewno o podwyższonym standardzie charakteryzujące się obniżaną emisyjnością cząstek stałych o wartości<20mg/dm3 oraz posiadającą klasę efektywności energetycznej A+ zgodną z rozporządzaniem komisji (UE) 2015/1187 z dnia 27 kwietnia 2015
  • BAT-GAZ DREW pellet kotły na pellet o podwyższonym standardzie charakteryzujące się obniżaną emisyjnością cząstek stałych o wartości<20mg/dm3 oraz posiadającą klasę efektywności energetycznej A+ zgodną z rozporządzaniem komisji (UE) 2015/1187 z dnia 27 kwietnia 2015

Piece zostały przebadane przez Akredytowane Laboratorium Badawcze i uzyskały certyfikat 5 klasy wg nowej normy PN-EN 303-5:2021 oraz świadectwo ekoprojekt (ecodesign) co potwierdza spełnienie wymagań określonych w rozporządzeniu Komisji (UE) 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015r.

Ponadto, oferta produktowa wzbogaciła się o zupełnie nowy produkt – zbiorniki buforowe (akumulujące ciepło). Proponujemy dwa typy:
ZBW– Zbiornik Buforowy Wiszący przystosowany do pomp ciepła o pojemności od 80 do 140 litrów z możliwości powieszenia na ścianie w układzie pionowym lub poziomym
ZBS– Zbiornik Buforowy Stojący o pojemności od 200 litrów do 1000 litrów przystosowany do współpracy do kotłów na paliwa stałe

60 lat doświadczenia

Obecnie firma dzięki ponad 60-letniemu wielopokoleniowemu doświadczeniu, wykwalifikowanej kadrze pracowników, najwyższej jakości stosowanych materiałów, najnowszym technologiom produkcji oraz nowoczesnym maszynom stała się jedną z przodujących firm branży kotlarskiej w tej Polsce. Nasze kotły znalazły zastosowanie w zasilaniu instalacji centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Wyposażamy zarówno domy jednorodzinne i wielorodzinnych, a także duże zakłady produkcyjne, punkty handlowe, pomieszczenia socjalne, itp.

Nasz sukces przekłada się na jakość i trwałość naszych produktów co pozwala sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Jesteśmy dla Ciebie!

Od poniedziałku do piątku
od 7.00 do 17.00

BAT-GAZ Adam Bednarz
22-600 Tomaszów Lubelski
ul. Józefowska 53

Kontakt:

tel./fax (84) 665 80 64

e-mail: bat-gaz@o2.pl