Kocioł zgazowujący drewno

Piec na drewno BAT-GAZ DREW

Rodzaj kotła: tradycyjny kocioł z ręcznym podawaniem paliwa

 • Ciepła woda
 • Grzanie

Kotły spełniają wymogi podwyższonego standardu programu Czyste Powietrze Zdrowy Wybór. Dzięki temu możesz otrzymać najwyższy poziom dofinansowania.

Klasa efektywności energetycznej A+
Emisja pyłów poniżej 20 mg/m3

Kocioł BAT-GAZ DREW jest dostępny w 6 wariantach mocy.

Dopasujemy moc kotła idealnie do Twoich potrzeb.

Lista ZUM Id. urządzeń:

 • 8kW – KZ-100208
 • 10 kW– KZ-200217
 • 15kW – KZ-000218
 • 20kW – KZ-800219
 • 25kW – KZ-900247
 • 30kW – KZ-100246

Rodzaj paliwa

Polana drewna

Bat-gaz DREW to ekonomiczny piec na drewno 5 klasy wg PN-EN 303-5:2021 oraz ekoprojektu (ecodesign). Kotły zgazowujące drewno są jednym z najtańszych i najbardziej ekologicznych sposobów na ogrzewanie domu. Drewno to paliwo tanie i łatwo dostępne, co pozwala na obniżenie kosztów ogrzewania w porównaniu z innymi źródłami ciepła.

Nie wiesz jaki piec wybrać?

Zadzwoń do nas – bezpłatnie doradzimy optymalne rozwiązanie dla Twojego domu.

Podstawowe informacje o kotle do drewna BAT-GAZ DREW

Rodzaj kotłatradycyjny kocioł dolnego spalania z ręcznym podawaniem paliwa
Rodzaj spalaniakocioł zgazowujący drewno
Moc8kW, 10kW, 15kW, 20kW, 25kW 30kW
Paliwopolana drewna
Klasa5 najwyższa, wg PN-EN 303-5:2021-09
Klasa efektywności
energetycznej
A+
Materiał wymiennikastal kotłowa gr. 6 mm
Przyłącze kominowewylot spalin znajduje na górze i z tyłu kotła (zmiennie). Wyjście okrągłe przystosowane do systemów kominowych lub kwadratowe z czopuchem prostym lub łamany pod kątem: 45° lub 90° w lewo lub prawo.
Wersje kotławyczystka z prawej strony (drzwiczki otwierane na lewo) lub z lewej strony (drzwiczki otwierane na prawo)
Wyposażeniepalnik ceramiczny, ruszt ruchomy, miarkownik ciągu powietrza, komplet narzędzi do obsługi kotła, szuflada popielnicowa, zawirowywacze spalin

Zalety kotła na drewno BAT-GAZ DREW

 • Niski koszt eksploatacji.
 • Tanie i łatwo dostępne paliwo.
 • Odnawialne i przyjazne dla środowiska paliwo.
 • Kocioł wpisany się na liste ZUM (lista zielonych urządzeń i materiałów).
 • Niskie emisje szkodliwych substancji do powietrza co potwierdzają otrzymane certyfikaty.
 • Prosty i niezawodny system działania.
 • Duże drzwiczki zasypowe.
 • Możliwość podłączenia zbiornika c.w.u
 • Wysoka jakość wykonania.
 • Piece maja możliwość montażu czopucha z tyłu i do góry.
 • Łatwość w utrzymaniu czystości i konserwacji.

Masz pytania?

Zadzwoń do nas – bezpłatnie doradzimy optymalne rozwiązanie dla Twojego domu.

Dane techniczne kotła na drewno BAT-GAZ DREW

Otwórz wymiary w nowym oknie

Opis szczegółowy pieca na drewno BAT-GAZ DREW

BAT-GAZ DREW to ekonomiczny kocioł na drewno posiadający certyfikat 5 klasy wg PN-EN 303-5:2021, ekoprojektu (ecodesign) oraz klasę energetyczną A+.  Piece zgazowujące drewno są jednym najtańszych i najbardziej ekologicznych sposobów na ogrzewanie domu. Kotły charakteryzują się wysoką sprawnością, dzięki czemu zużywają niewielką ilość drewna, co przekłada się na jeszcze niższe koszty eksploatacji.  W kotle BAT-GAZ DREW zastosowano innowacyjne rozwiązania mające na celu zwiększenie jego sprawności i zmniejszenie emisji szkodliwych substancji. Jednym z nich jest palnik ceramiczny wykonany z betonu ogniotrwałego, co sprzyja dopaleniu szkodliwych związków chemicznych w procesie spalania. Dzięki temu urządzenie pracuje bardziej efektywnie, a jednocześnie emituje mniej zanieczyszczeń do atmosfery. Jest to nie tylko korzystne dla środowiska, ale także dla użytkownika, który może oszczędzić na kosztach ogrzewania.

Konstrukcja pieca posiada regulowany dopływ powietrza pierwotnego i wtórnego, który jest niezbędny do zapewnienia poprawnego procesu spalania, oraz klapkę krótkiego obiegu, która służy do rozpalania w palenisku.

Kocioł wyposażono w ruszt żeliwny, który sprzyja utrzymywaniu wysokiej temperatury w palenisku. Dzięki ruchomym rusztom można łatwo usuwać popiół i udrożniać przestrzenie między rusztami, co zapewnia drożny przepływ powietrza. Wewnętrzne ściany korpusu wodnego pieca wykonane są z blachy kotłowej o grubości 6 mm. Zewnętrzną część korpusu zaizolowano cieplnie wełną mineralną i pokryto blachą malowaną proszkowo o właściwościach antykorozyjnych. Kocioł posiada izolowane, stalowe drzwiczki paleniskowo-popielnikowe, w których znajduje się przepustnica powietrza pierwotnego, sterowana umiejscowionym w górnym płaszczu wodnym miarkownikiem ciągu W środkowej części komory spalania znajdują się drzwi do załadunku drzewa ze sterowaną ręcznie przepustnicą dodatkowego powietrza pierwotnego.

Wszystkie dźwignie i drzwiczki mają możliwość montażu z lewej i lub prawej strony kotła w celu dostosowania urządzania pod indywidualne potrzeby użytkownika.

Drzwiczki służące załadunku drzewa oraz drzwiczki wyczystne służą czyszczenia powierzchni ogrzewalnych są umieszczone we frontowej części kotła. Wykonane są z blachy stalowej i wyposażone w ekran ogniowy (wermikulitowy) zabezpieczający użytkownika  przed poparzeniem. Drzwiczki są uszczelnione sznurem ogniotrwałym (bezazbestowym) i zaopatrzone w dźwignie zaciskowe.

Szukasz idealnego kotła?
Właśnie taki znalazłeś!

Zapewniamy transport i montaż wszystkich naszych kotłów!

Jesteśmy dla Ciebie!

Od poniedziałku do piątku
od 7.00 do 17.00

BAT-GAZ Adam Bednarz
22-600 Tomaszów Lubelski
ul. Józefowska 53

Kontakt:

tel./fax (84) 665 80 64

e-mail: bat-gaz@o2.pl